(2kB)
Strona zawiera opisy:nawilżacze parowe
nawilżacze parowe
nawilżacze ultradźwiękowe
nawilżacze komfortu
nawilżacze ewaporacyjne
woda do nawilżaczy
zobacz też tematy powiązane:osuszacze adsorbcyjne
osuszacze kondensacyjne
(2kB)(2kB)
Nawilżacze parowe znajdują szerokie zastosowanie w szpitalach, muzeach, drukarniach, przemyśle spożywczym itp. Proces nawilżania powietrza w urządzeniach tego typu realizowany jest poprzez rozpraszania pary wodnej za pomocą lanc parowych, bezpośrednio w strumień wody przepływającego powietrza lub w jego otoczeniu. W zależności od metody wytwarzania pary wodnej można wyodrębnić kilka typów omawianych urządzeń. Najbardziej popularne są nawilżacze elektrodowe, wykorzystujące zjawiska przewodności elektrycznej wody. O ich szerokim stosowaniu decyduje wysoka niezawodność w połączeniu z dużą łatwością montażu. Najistotniejszą jednak zaletą urządzeń tego typu, w odróżnieniu od nawilżaczy wyposażonych w dysze nadmuchowi rozpylające i nawilżaczy ultradźwiękowych, jest brak konieczności odpowiedniego uzdatniania wody w celu otrzymania sterylnie czystej pary wodnej.
Dostępne są wersje automatyczne dla instalatorów jak i wersje uproszczone dla producentów. Nawilżanie realizowane jest lancami kanałami lub za pomocą dystrybutorów pary z wentylatorami poprzecznymi. Do szeregu zalet należą:
- mikroprocesorowe sterowanie,
- opatentowany system AFS zapobiegający tworzeniu się w zbiorniku piany, zwiększający żywotność grzałek, umożliwiający stosowanie różnego rodzaju wody zasilającej,
- specjalna konstrukcja elektrod typu "box" zapewniająca długą żywotność grzałek,
- wymienny filtr na spodzie zbiornika
- system optymalizujący zużycie energii elektrycznej.
Zastosowanie : muzea, szpitale, przemysł spożywczy, tekstylny, chemiczny, drukarnie, fabryki tapet, laboratoria, przechowalnie produktów spożywczych i wiele innych.
 
- start -   - o firmie -   - kontakt -   - upłynnienia -   - do góry -
- praca -   - usługi-   - oferta -   - mapa serwisu -
opisy produktów w formacie pdf
- wyszukiwarka strony -