(2kB)
Strona zawiera opisy:komory grzewczo chłodząco wentylacyjne
temat zawiera:komory grzewczo chłodząco wentylacyjne
komory wentylatorów
rekuperatory
nawilżacze
zobacz też tematy powiązane:wentylatory instalacyjne
akcesoria montażowe
przepustnice
podstawy dachowe
regulatory obrotów
przewody elastyczne
nawiewniki, wywiewniki
tłumiki
(2kB)(2kB)
Komory grzewczo wentylacyjne również z odzyskiem ciepła


       Komory grzewczo – wentylacyjne są to urządzenia nawiewno – wywiewne łącznie lub tylko nawiewne i tylko wywiewne. Podstawową cechą tych urządzeń jest szeroki zakres parametrów pracy i różnorodność rozwiązań konstrukcyjnych, łatwość montażu, indywidualność rozwiązania, konkurencyjna cena.

Urządzenia nawiewne mogą posiadać poza wentylatorami:
  • tłumiki,
  • nagrzewnice,
  • chłodnice,
  • rekuperatory, odkraplacze,
  • przepustnice wielopłaszczyznowe, łączniki elastyczne.
       Konstrukcje komór grzewczo – wentylacyjnych wykonana jest z profili stalowych zamkniętych, na których mocowana jest obudowa oraz wentylatory, silniki, filtry, chłodnice, nagrzewnice, rekuperatory. Silniki i wentylatory mocowane są za pomocą amortyzatorów. Obudowa wykonana jest z blachy stalowej ocynkowanej i plastyfikowanej. Obudowa izolowana jest akustycznie wełną z włókna szklanego lub z tworzywa niepalnego o porach zamkniętych.

       Komory wentylatorowe buduje się jako wentylatory dachowe i wentylatory kanałowe. Wielkości komór wentylatorowych jak też wielkości komór z nagrzewnicami, chłodnicami, filtrami, określone są dla zadanego przepływu powietrza przy zachowaniu warunku odpowiedniej prędkości przepływu:

  • dla komór wentylatorowych – prędkość vmax = 3,75 m/s,
  • dla komór filtracyjnych – prędkość vmax = 3,25 m/s,
  • dla komór chłodnic – prędkość vmax = 3,00 m/s,
  • dla komór nagrzewnic wodnych – prędkość vmax = 4,25 m/s,
  • dla komór nagrzewnic elektrycznych – prędkość vmin = 3,00 m/s.
       Każda z komór grzewczo wentylacyjnych jest projektowana na podstawie informacji zamawiającego. Centrale wentylacyjne mogą być wykonane jako kanałowe i kompaktowe. Można je montować jako:
  • wewnętrzne stojące, lub podwieszane,
  • dachowe,
  • zewnętrzne stojące lub wiszące.
       Oferta obejmuje możliwość zastosowania w komorach wentylatorowych wentylatorów z napędem pneumatycznym. Do sterowania przepustnicami oferujemy również siłowniki pneumatyczne. Napęd pneumatyczny można stosować tam gdzie silnik elektryczny zawodzi lub jest niebezpieczny.
       Wszystkie użyte materiały są najwyższej jakości i posiadają wymagane atesty. Ich stosowanie spełnia wszelkie wymogi.

Na urządzenia udzielamy trzyletniej gwarancji.


DEKLARACJA ZGODNOŚCI

       Niniejszym oświadczamy z pełną odpowiedzialnością, że wyrób ,,centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła” spełnia wszelkie wymogi określone obowiązującymi przepisami PN – 93/E – 05 – 009 i posiada właściwą jakość i wykonanie. Jednocześnie informujemy, że centrale wentylacyjne jako urządzenia jednostkowe produkowane na indywidualnie zamówienie nie figurują w spisie urządzeń podlegających certyfikacji – Monitor Polski Nr 39 z 21.07.1994 r. poz. 335 – Dyrektora Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji z dnia 20.07.1994 r. w sprawie ustalania wykazu wyrobów podlegających obowiązkowi zgłaszania do certyfikacji na znak bezpieczeństwa i oznaczania tym znakiem.
       Jednocześnie oświadczamy, że poszczególne urządzenia montowane w zestawach posiadają niezbędne dopuszczenia techniczne do stosowania w instalacjach.

Szczegółową ofertę przedstawimy po otrzymaniu od Państwa informacji zwrotnej.

INFORMACJA ZWROTNA

Prosimy o wypełnienie i odesłanie nam poniższej ankiety. Pozwoli nam to na Zapoznanie się z Państwa potrzebami by przedstawić optymalną ofertę.

NAGRZEWNICE

       Ogrzewanie powietrza jest przemianą fizycznego stanu powietrza w trakcie, której powietrze pobiera ciepło jawne od przestrzeni wymiennika ciepła. Podczas tych przemian wzrasta temperatura i entalpia powietrza, a maleje jego wilgotność względna. Nośnikiem energii dostarczanej do wymiennika ciepła, zwanego krótko nagrzewnicą, jest najczęściej woda, rzadziej para wodna. Stosuje się także nagrzewnice zasilane energią elektryczną.
       Nagrzewnice wykonane są z rur stalowych ocynkowanych lub rur miedzianych, na których osadzane są radiatory (żebra) z blachy aluminiowej, miedzianej lub stalowej. Stosuje się radiatory (żebra) nawijane spiralnie lub też wykonane w formie płycin obejmujących jedną bądź więcej rur. Kształt żeber jest różny. Spotyka się żebra płaskie lub wytłoczone.
       Wytłoczenia mają na celu spowodowanie zaburzeń przepływu powietrza, dzięki czemu uzyskuje się lepsze warunki wymiany ciepła. W wykonaniu elementów ożebrowanych bardzo istotne jest zapewnienie możliwie idealnego styku materiału rury i żebra. Elementy grzejne połączone są kolektorami w blok, który umieszcza się w ramie z blachy stalowej. Wymienniki mogą być wykonane jako jedno-, dwu-, trój- i czterorzędowe, a czasami i pięciorzędowe.

Nagrzewnice wodne

       Montuje się nagrzewnice wodne przed komorą wentylatora. Przepływ wody przez wymiennik odbywa się w rurkach poziomych, które łączy się za pomocą kolanek w zestawy wężowe wężownic tworzących obiegi, tak aby zapewnić przepływ krzyżowy przeciw prądowy wody i przepływu powietrza.

       Rozdział czynnika na obiegi i odbiór z obiegów odbywa się kolektorami. W nagrzewnicach wodnych stosuje się zabezpieczenia przeciwzamrożeniowe. Do standardowego zabezpieczenia stosuje się progowy wskaźnik temperatury na powrocie wody, oraz termostat w komorze wentylatorowej. Temperatura powrotu wody nie powinna być niższa niż 40oC, temperatura powietrza w komorze wentylatorowej nie powinna być niższa niż + 6 oC.

Nagrzewnice parowe

       Montowane są za komorą wentylatora. Para lub kondensat przepływa przez wymiennik w rurkach pionowych przez pojedyncze rurki - tzn. obiegi jednorurowe. Rozdział pary odbywa się za pośrednictwem kolektorów stalowych z zamontowanymi elementami polepszającymi równomierność rozdziału pary na poszczególne obiegi.

Nagrzewnice elektryczne

       Elektryczne nagrzewnice powietrza stosowane są w urządzeniach klimatyzacyjnych i wentylacyjnych wówczas, gdy w obiekcie klimatyzowanym lub wentylowanym brak jest instalacji grzewczej wodnej lub parowej, albo też stosowania innego rodzaju nagrzewnic jest trudne bądź niemożliwe ze względów technicznych. Niezbędnym warunkiem prawidłowego działania wymiennika jest zapewnienie między innymi przepływu przez nie minimalnego strumienia powietrza.

Jako elementy grzejne stosowane są:
- nie izolowane druty lub taśmy oporowe ze stopów niklowo-chromowych, rozpięte na ceramicznych izolatorach wewnątrz ich obudowy,
- pręty grzejne z rur miedzianych lub stalowych wypełnionych masą izolacyjną z radiatorami i z osadzonymi wewnątrz spiralami grzejnymi.
We wszystkich elektrycznych nagrzewnicach powietrza należy zwrócić szczególną uwagę na zabezpieczenie przed nagrzewaniem się elementów, co w sprzyjających okolicznościach może doprowadzić do zniszczenia wymiennika lub do pożaru. Do standardowego zabezpieczenia nagrzewnic stosuje się: presostat, termostat kanałowy nastawialny na dopuszczalną temperaturę i zabezpieczenia prądowe. Nagrzewnice elektryczne montuje się za wentylatorem kanałowym.

UWAGA

       Nagrzewnice dobierana są na konkretne parametry pracy, tj. moc grzewczą oraz strumień powietrza przez nią przepływającego.

Chłodnice

       W chłodnicach powietrze jest oziębiane i osuszane za pomocą zimnej wody, wrzących czynników ziębniczych lub solanki. Średnia temperatura powierzchni zewnętrznej chłodnicy z reguły jest niższa od temperatury punktu rosy. Następuje wtedy częściowa kondensacja pary wodnej zawartej w powietrzu. Cechą charakterystyczną przemiany powietrza jest jego osuszenie, tzn. zmniejszenie zawartości wilgoci w powietrzu przy jednoczesnym jego oziębianiu, czyli spadku entalpii i temperatury powietrza. Podczas osuszania powietrza w chłodnicy odbywa się proces odbierania ciepła utajonego i jawnego. Przekazywanie ciepła utajonego przez powietrze do chłodnicy polega na wykraplaniu się pary wodnej z powietrza na ściankach wymiennika. Ciepło skraplania odprowadzane jest przez czynnik ziębniczy. Chłodnica musi posiadać odkraplacz z tacką ociekową.

UWAGA

       Chłodnice odbierane są na konkretne parametry pracy, tj. moc chłodniczą oraz strumień powietrza przez nią przepływający.
 
- start -   - o firmie -   - kontakt -   - upłynnienia -   - do góry -
- praca -   - usługi-   - oferta -   - mapa serwisu -
opisy produktów w formacie pdf
- wyszukiwarka strony -